Меню сайту
Форма входу

Українські святі

Чи виправдана канонізація Українською православною церквою першохрестителя України?

Аскольд був убитий тому, що був християнином. Курс князя викликав опозицію язичницьких жерців. Вони запланували і здійснили переворот (злочин).

Специфіка джерел така, що довести формально його смерть за віру не можливо. Але це особливість всього давньоруського періоду. Однак весь контекст подій (неймовірний прохід Олега з військами у Київ, легкість перевороту) виразно вказує на змову старої язичницької еліти - жерців. Чому для них чужий далекий князь став "своїм"? - звичайно, бо був язичником...

Чи потрібно канонізувати першого князя Русі - християнина, та ще й убитого за віру ?!...  

На перший погляд - парадоксально, але ініціатива викликала й спротив політправославних та їх покровителів. Риторика правоквасних вражає агресивним примітивізмом, безпредметністю і хворобливістю. Аргументація - на рівні дитячої гри. Її можна назвати спробою гри на публіку, - адже насправді вони досвічені спекулянти. За їх штучними вимогами неможливо канонізувати взагалі нікого (скільки-б не було джерел). Бо якими засобами можна довести святість людини? Один Бог серцевідець...

Якими є подвиги, діла, життєвий шлях і народне шанування князя?

·   Бути першим - це і є подвиг. Якщо через 100 років після Аскольда князь Святослав Хоробрий відповідає матері - святій рівноапостольній Ользі, що боїться осміяння з боку язичників, то як було першому сповідати свою віру? Воно й зараз не так просто... Осміяння і вбивство - два стародвані аргументи безбожників. Смерть за віру це теж, до речі, подвиг (Хоча я розумію - таке багатьох не вражає: нотаріально не завірено!). 

·  Стати засновником Київської церкви - це і є діла. Це таки його певна Заслуга у поширенні християнства. 

·  Богоугодне життя - чи життя князя є зразком для нас - хай кожному підкаже його сумління. Але ні вбивства, пияцтва, розпусти - не знайдуть.

·  Назва "Аскольдова могила" - це і є народна память. Чужий всесильним Рюриковичам, літописний князь-епізод - чомусь навіки повязаний з Києвом. Чи це випадково?, - православні не дуже вірять у випадок. Князів було ... - чи кожного могила збережена у народній памяті? 

Іоакимовий літопис (кін. Х - поч. ХІ ст.ст.) згадує князя Оскольда, як першого київсько-руського правителя (государя), що був підступно убитий за віру Христову та іменує Оскольда "блаженним" - святим. Даний літопис належить авторству Святителя Іоакима Корсунянина (помер 1030 р.), першого єпископа Новгородського (з 993 р.), учасника хрещення Рівноапостольного Великого князя київського Володимира. На прохання князя Володимира в подальшому Константинопольський патріарх висвятив Іоакима Митрополитом Руської Церкви (Київської Митрополії).

За правління і безпосередньої участі блаженного Великого князя київського Оскольда, у 862(3) році було засновано Київську Митрополію Константинопольського патріархату.

Прославлення Аскольда - це повернення до моральної норми. Хоча яка зараз мораль?..

 

Ініціатива

14 - 15 грудня 2012 року на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова відбулась міжнародна науково-практична конференція «Заснування Київської Митрополії та християнізаційні впливи на Русі-Україні за часів Великого князя київського Оскольда: 1150 років», приурочена до 1150-річчя заснування Київської Митрополії, як духовно-історичного етапу в розвитку Української Православної Церкви. 

27 грудня з благословення Предстоятеля Української Православної Церкви митрополита Володимира в Ужгородській українській богословській академії імені святих Кирила і Мефодія та Карпатського університету імені Августина Волошина проведено наукові читання, приурочені до 1150-річчя укладення мирного договору між Руссю-Україною та Візантією і хрещення Великого князя Київського Оскольда у 860 році. 

За результатами наукових читань ухвалено резолюцію, в якій, зокрема, рекомендовано ректору Ужгородської української богословської академії створити комісію з підготовки матеріалів щодо канонізації Великого князя Київського Оскольда.

Ці матеріали будуть подані на розгляд Предстоятеля УПЦ та Комісії з канонізації святих при Священному Синоді УПЦ, повідомляє прес-служба УУБА.

 

Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Архів записів
Друзі сайту
 
  
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Copyright MyCorp © 2018 Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz